CD Projekt Red, 304 Milyon Dolar Kâr Bekliyor

CD Projekt Red, 304 Milyon Dolar Kâr Bekliyor

CD Project Red , 2020 mali yılı için yıllık konsolide kazançlarını 22 Nisan’da yayınlayacak. Ancak yatırımcı odaklı Twitter hesabında nasıl performans gösterdiğine dair erken bir önizleme yapmaya karar verdi. Cevap: oldukça iyi, tahmini satış gelirleri 2.139 milyon PLN (563 milyon ABD Doları) ve öngörülen net kâr 1.154 milyon PLN (304 milyon ABD doları).

Bu, önceki yıllara göre oldukça yüksek. The Witcher 3’ün 2015’te piyasaya sürülmesinin arkasında, 342 milyon PLN (90 milyon ABD Doları) kâr ile 798 milyon PLN (210 milyon ABD Doları) gelir elde etti.

CD Project Red 2020 için rekor kazanç öngörüyor

cd project red 2020 kazancı
CD Project RED yıllara göre kazanç karşılaştırması


CD Projekt RED rekor kâr bekliyor. Eski yıllara dönük rapor için buraya tıklayabilirsiniz. Cyberpunk 2077 tek bir günde pazarlama ve sekiz yıllık geliştirme maliyetlerini geri kazanmayı başardı. Tarihteki en büyük PC lansmanını verdi. Ancak lansmanda yaşadığı birçok sorun CD Project RED ‘in gelecekteki işlerini etkileyecektir. Michał Nowakowsk yakın tarihli bir strateji güncelleme videosunda, şirketin oyunlarının bundan sonra piyasaya sürülmeye “çok daha yakın” olana kadar pazarlanmayacağını söyledi.

Yazımızı beğendiyseniz En İyi Cyberpunk 2077 modları: PC’de daha iyi performans, özelleştirme ve kontroller adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Oğuz Recep Özdemir

Benzer Paylaşımlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir